ONNEA ALUEEN UUDET YLIOPPILAAT !

0
Ohessa olemme koonnet nimiluettelot seutukuntamme eri lukioiden perjantaina (21.5.) julkistetuista uusista ylioppilaista 2010.

Alajärven lukio
Aarnio Ville Alajärvi, Ahola-Olli Anne-Mari Alajärvi, Alapiha Anni Alajärvi, Anttila Petri Alajärvi, Erkkilä Mirka-Maaria Alajärvi, Hahtokari Marika Alajärvi, Hakala Joni Alajärvi, Harju Tony Alajärvi, Hauta-aho Samuli Alajärvi, Hautamäki Elina Lehtimäki, Heinilä Erkka Alajärvi, Honkanen Maisa Alajärvi, Honkola Anu Soini, Huhtala Kati Alajärvi, Hulkko Jarkko Alajärvi, Hänninen Joonas Alajärvi, Höykinpuro Katariina  Alajärvi, Höykinpuro Tiina Alajärvi, Iivarinen Lyyli Kokkolan yhteislyseon lukio /Alajärvi, Iivarinen Sasu Alajärvi, Joensuu Oskari Alajärvi, Kangastupa Silja Alajärvi, Kantonen Kari Alajärvi, Kantonen Paula Alajärvi, Kareno Tiitus Alajärvi, Karjanlahti Sami Alajärvi, Keski-Nikkola Viivi Lehtimäki, Kivikangas Anttu Alajärvi, Korkia-aho Atte Alajärvi, Kujala Laura Alajärvi, Kujala Manu Alajärvi, Kurkikangas Kristiina Lehtimäki, Kylander Joona Alajärvi, Kyläinpää Ella Alajärvi, Lahti Sampsa Alajärvi, Lampinen Eliisa Alajärvi, Lehtola Sami Alajärvi, Leppämäki Jenni Alajärvi, Liimatainen Olli Soini, Lillstrang Miia Alajärvi, Mäki Jyrki Alajärvi, Mäki Niina Alajärvi, Mäkinen Ville Alajärvi, Mäkitalo Mikko Alajärvi, Männistö os.Mäkelä Niina Alajärvi, Määttä Juha Soini, Nelimarkka Veera Alajärvi, Niemi Antti Alajärvi, Niskakangas Jenni Alajärvi, Ojala os. Kulmala Emma Soini, Ojanperä Jutta Alajärvi, Paalijärvi Anni Alajärvi, Parkkonen Jere Alajärvi, Peltokangas Arto Alajärvi, Pikkukangas Taavi Alajärvi, Pitkänen Assi Alajärvi, Pitkänen Matti Alajärvi, Puronhaara Meri Soini, Rantala Jasmina Alajärvi, Rintala Kristian Alajärvi, Saarenketo Jenna Soini, Saukko Jarkko Alajärvi, Savola Sonja Alajärvi, Siirilä Anni Alajärvi, Sipiläinen Meeri Lehtimäki, Suutari Sanna Alajärvi, Särkijärvi Tuomas Alajärvi, Takala Riku Soini, Tallbacka Roope Alajärvi, Tohni Joonas Lehtimäki, Uusitalo Sami Alajärvi, Valpas Jenni Alajärvi, Viita-aho Tiialotta Lehtimäki, Yli-Juuti Matias Alajärvi, Keisala Jeremia Soini/yhdistelmäopiskelija.

Alavuden lukio
Ahola Marjo, Ala-Kanto Niina, Ala-Mursula Olli, Ala-Vannesluoma Emilia, Haapanen Mari, Haapanen Tuomas, Hammarström Jonas, Heikkilä Emilia, Heikkilä Santeri, Hietaranta Laura, Honkala Liisa, Hyyppä Ilkka, Isokangas Jesse, Julku Terhi, Kaijankangas Maria, Kallio Riikka, Kangas Hanna, Karinen Niko, Kivimäki Katja, Korpi Henry, Korpi Ilkka, Korpi Matias, Kumpunen Miia, Laine Pipsa, Leinonen Jesse, Luuri Henna, Mastosalo Jaana, Mäkelä Anita, Mäkelä Sannamari, Mäkelä Tuomas, Mäki Anni, Mäkinen Janne, Mäkinen Riikka, Mäki-Pollari Antti, Mäntylä Henna-Maria, Niemi Jussi, Peltomäki Teemu, Pohjo Karoliina, Raisio Mikko, Rintamaa Mikael, Rintamäki Sanni, Ristolainen Heidi, Ruuhela Akseli, Saarinen Mika, Sepponen Jani-Pekka, Syrjälä Jonna, Toppari Niina-Marja, Vainionpää Niina, Viitala Jenni, Vuorela Jenna, Väliaho Katja, Ylitalo Minna, Ylämäki Matti.

Evijärven lukio
Fränti Ville, Försti Joni, Haapasuo Satu, Hakalahti Juha-Matti, Hernesniemi Eetu, Isosaari Katja, Keto Jenni, Kivikangas Samuli, Kultalahti Jasmine, Kultalahti Senni, Lindholm Camilla, Mäkinen Niko, Pohjo Mervi, Pykäri Johanna, Saari Marko, Vertanen Linda. Honkajoen lukio Ala-Kantti Laura, Asukas Varpu, Bragge Riku, Hautamäki Jyrki, Kallio Mervi, Kankaanpää Maria, Isojoki, Kankaisto Elina, Kankaanpää, Kiviluoma Juuso, Lintula Miika, Isojoki, Malmivaara Juha, Mäkelä Juho, Pukara Katri, Saarinen Samuli, Isojoki, Somelar Maksim, Siikainen, Tuomi Elisa, Uusihonko Jenni, Uusihonko Jussi. Härmän lukio Alanko Matias, Annala Ida-Maria, Ansio Susa, Bergbacka Elina, Haapoja Samu, Holappa Tony, Ikola Jesse, Jussila Tuomo, Kakkuri Mikko (kaksoistutkinto), Kangasniemi Sara, Katajamäki Petra, Kleimola Petri, Luhtala Sanna, Luoma Jarmo, Mauno Toni, Niemi Joonas, Näsi Riikka, Peltokangas Henna, Peltola Mari, Pihlajamäki Reeta, Pirttinen Lotta, Pirttinen Sari, Puisto Anne, Reinilä Teemu, Rinta-Marttila Ida-Lotta, Risikko Teemu, Räsänen Antti, Tikkamäki Niina, Tikkamäki Tuulia, Tuhkasaari Niina, Tynjälä Essi, Vakkuri Jussi, Valkeinen Maiju, Viitala Johanna, Ööman Petri. Kaksoistutkinto: Kakkuri Mikko.

Karstulan lukio

Hankamäki Teppo Aarre Antero Soini, Hautanen Taneli Waltteri, Honkonen Hanna Pauliina, Immonen Annamari Emilia Kyyjärvi, Järvi Juuso Valtteri Järvinen Hanna Jenni Julia, Kainu Mira Maarit Kyyjärvi, Kantonen Asta Bertta Tuulia Saarijärvi, Karppinen Elina Iida Maria, Kemppainen Johanna Maarit ,Koskinen Henry Heikki Juhani, Koskinen Pinja Kukka Maaria, Kotanen Janne Juuso Matias, Kotanen Mira Kristina, Kronqvist Jonas Henrik, Lampinen Suvi Annika, Lasonen Jenni Maria, Lehto Henri Elmer Johannes, Maanselkä Leevi Matias, Matilainen Juho Antti Taavetti, Möksy Salla Maria Saarijärvi, Nieminen Riikka Päivikki, Nikitin Jarno Mikael, Pajunen Mari, Pekkanen Niina Saila Johanna, Piesala Milla-Roosa Karoliina, Pylkkönen Sanna-Riikka, Raitanen Mimmi Elina, Rasi Ida Emma Agneta, Reini Hannele Satu, Reini Leo Juhani, Salmi Sari Anna, Saramäki Laura Riikka, Sironen Samuli Mikael, Sorsa Ville Sakari, Sorvari Iina Karoliina, Takkala Eveliina Kristiina, Tuomi Nella Elisa, Äijänen Antti Tapio

Kauhavan lukio
Ahola Miia, Alatalo Pauliina, Annala Petri, Aro Aino, Eskola Katariina, Haavisto Milja, Hannus Tiia-Tuulia, Hautala Mia, Kallio Heli, Kangas Akseli, Kankaanpää Emmi, Kankaanpää Kiira, Kari Jenna, Kari Rosa-Maria, Karling Henna-Maria, Koivula Karri, Korkealaakso Jarkko, Kujala Kati, Kujanpää Sara, Kuoppala Janne, Lahti Piia-Maria, Lammi Joona, Lauri Johannes, Laurinen Pentti, Leivo Hannu, Malmi Anna, Malmi Maria, Merimaa Nanne, Moilanen Mikko, Nokua Jukka, Ojala Jani, Orrenmaa Miika, Pelkonen Tiina, Pihlajamäki Jyri-Matti, Pihlajamäki Taru, Renko Ella, Saarikoski Antti, Silla Mirka, Sippola Heidi, Sivula Lari-Matias, Takala Sanni, Tiensuu Heli, Uusimäki Juuso, Vainionpää Tauno, Valkama Sami, Vallbacka Henri, Varvas Jenni, Viinikka Jonna, Viinikka Susanna, Wikman Henna, Vuorijärvi Jarno, Vuorinen Elisa, Välimäki Marianna.

Kaustisen musiikkilukio
Aalisto Eeva Kerava, Aho Mikko Evijärvi, Ainali Aino-Sofia Toivakka, Halkola Hanna, Harju Neea, Häkkänen Iida Kurikka, Högnabba Cecilia, Junttila Hanna, Kaariniemi Ester Veteli, Keski-Hirvi Arttu Ylistaro, Kivioja Henna, Koivisto Eetu Lestijärvi, Koskinen Annika, Kujala Carla Seinäjoki, Laurila Ilona Hämeenkyrö, Lehto Elisa Evijärvi, Luoto Unto Isokyrö, Martin Mia-Leena Kokkola, Mattila Sini, Mäkelä Pirjo Alavus, Mäkelä Tuomas, Nikula Toni, Pienimäki Mervi Alavus, Pulakka Anna Kokkola, Puronen Ramona, Päivärinta Veli-Matti, Rasinkangas Anna Siikalatva, Rauhala Hanna Kokkola, Rauhala Panu Vimpeli, Sadeharju Sanna Kokkola, Salonsaari Hannele Sievi, Suominen Niina Halsua, Sutinen Timo, Tastula Aino-Maria, Valo Salla-Mari, Varila Emma, Varila Tiia, Viita Veera Vimpeli, Viitasaari Hanna Kauhava, Vähä-Ruona Riika Kokkola, Väkeväinen Aino Kauhava.

Kuortaneen lukio ja urheilulukio
Ala-Vannesluoma Jonni Kuortane, Asunmaa Mari Kuortane, Fors Anniina Pyhäjoki, Friberg Petteri Sastamala, Hauta-aho Simo Kuortane, Hautala Janne Kurikka, Hautala Tuomas Seinäjoki, Heikkinen Minna Kurikka, Heinonen Henri Kannus, Hietakangas Kari Kuortane, Hotti Ronja Kuortane, Isoketo Sofia Kuortane, Jokinen Markus Kangasala, Juntunen Anssi Kuortane, Juurakko Laura Kuortane, Kallioniemi Mikko Hollola, Kankaanpää Venla Kuortane, Katajamäki Cecilia Soini, Kattelus Juuso, Kuortane, Kiviranta Marika, Kuortane, Kiviranta Satu, Kuortane, Koivu Joli, Kristiinankaupunki, Korhonen Antti, Sodankylä, Kuivinen Toni, Seinäjoki, Kytölä Helinä Teuva, Lahdenperä Essi Kuortane, Latvala Anni Kuortane, Laurila Femmi Kuortane, Liljamo Jussi Lapua, Louhela Ville Seinäjoki, Muurinen Oskar Mäntsälä, Myllymäki Asta Kuortane, Niskala Pyry Seinäjoki, Nummela Jussi-Pekka Kuortane, Ojala Jussi Soini, Oksala Joonas Savonlinna, Oulasmaa Aapo Ylivieska, Parkkonen Jarkko Kyyjärvi, Puhakka Valtteri Järvenpää, Puolakka Jyri Muhos, Raiski Annika Kuortane, Rantanen Juho Kuortane, Reiniö Iiro Kauhajoki, Rusila Mikko-Petteri Kokkola, Räsänen Miikka Joensuu, Saarinen Helka Kuortane, Salimäki Ville-Matti Kuortane, Saukko Matti Alajärvi, Sippola Jani Seinäjoki, Taittonen Topi Kuortane, Takanen Soila Kuortane, Toivola Juho Seinäjoki, Turigin Juuso Kuortane, Valkama Taavi Kuortane, Viinikka Elias Kuortane, Vänskä Ville Seinäjoki, Äänäkkälä Helena Lestijärvi.

Lappajärven lukio
Ahola Noora, Hernesniemi Hanna, Huhtala Satumaria, Keskinen Katja, Kuoppala Henni, Lampimäki Henri, Laurila Maria, Luoma Jaana, Mustikkamaa Viola, Mustonen Teemu, Myllyperkiö Veera, Männikkö Mari, Ollila Anna-Kaisa, Ollila Enni, Perälä Silja-Inkeri, Purola Teemu, Savola Matias, Sissala Salla-Mari, Takala Fiia, Väkeväinen Ulla.  Järviseudun koulutuskuntayhtymä, Lappajärven toimipiste: Luoma Kai.

Lapuan lukio
Annala Lauri, Eteläaho Minna, Hautakangas Tero, Hautala Arttu, Heikkinen Lauri, Hietala Maria, Hietala Sini, Huhtala Roope, Härsilä Maria, Ikola Elina, Järvilehto Jenni, Kaappola Kalle, Kangas Helena, Kangas Iiro, Kangasluoma Niko, Karhu Ville, Kattelus Helena, Keltto Matti, Keski-Saari Ilkka, Kivioja Anni, Kivirinta Lauri, Klemettilä Susanne, Knuuttila Helena, Korpela Kristiina, Korpiniemi Heli, Kortesoja Sanna, Koskela Henri, Kotajärvi Tiia, Lahti Teija, Lahtinen Timo, Latvala Anna, Latvala Suvi, Lepistö Isa, Liljamo Timo, Luoma Satu, Malmi Eveliina, Mäki-Panula Anu, Niemelä Senni-Sofia, Nyrhilä Kyösti, Nyrhilä Pekka, Ojaniemi Aino, Palomäki Noora, Panula Aaro,Peltola Aleksi, Peura Ruut, Priuska Salla-Maria, Rautakorpi Antti, Rinta-aho Verna, Rintamäki Linne, Riutta Annukka, Saarenpää Suvi, Saari Jenni, Salo Hanna, Salo Jenna, Savolainen Jenni, Setälä Eero, Sillanpää Ainomari, Sippola Sini, Takala Jani, Tienhaara Juha-Pekka, Tuomaala Neea, Turja Juhamatti, Tuulensuu Anna, Tuulensuu Joni, Ulvinen Henni, Ulvinen Matti, Uutaniemi Hanna-Riikka, Vatanen Antti Pekka, Virrankoski Paula, Övermark Lassi. Kaksoistutkinto: Hahne Joonas, Hamm Jouni, Kurunsaari Sanna, Luoma Petteri, Mäkinen Leena, Perämäki Sanna, Saari Essi, Saranpää Kristian, Sipilä Johannes.

Perhon lukio

Arkkukangas Johannes, Hietaniemi Marianna, Huhtinen Aapo, Huhtinen Eino, Huhtinen Tauno, Humalajoki Henna, Humalajoki Teija, Humalajoki Tuovi, Jylhä Janne  Kivijärvi, Jänkä Piia, Kalliokoski Matias, Kinnunen Miia, Kivelä Anette, Koskela Miika, Kuusjärvi Joonas, Kuusjärvi Marika, Laukkanen Paula Kirkkonummi, Lautanen Roosa Kyyjärvi, Lehikoinen Elisa Joensuu, Leppänen Heljä Kivijärvi, Linna Leea, Mäntynen Senni Kyyjärvi, Noponen Kaisa Kyyjärvi, Paananen Tiia Kivijärvi, Pahkamäki Jussi, Peltokangas Eveliina, Peltoniemi Sarita, Piispanen Jennika Kivijärvi, Taipale Juuso  Aikuislukio: Jylhä Aija Kivijärvi  Yhdistelmätutkinto, Perhon Maaseutuopisto, hevostenhoitaja + lukio: Kangastupa Piia Nurmo,Koponen Outi, Saarijärvi, Poikonen Maria Karstula, Väärni Sanni Oulu (Ylikiiminki)

Vimpelin lukio

Aho Miia, Aho Minttu, Heikkilä Anniina, Heikkilä Juho, Hilli Heidi, Hyyppä Samuel, Kaunisto Anna-Leena, Kellokoski Kari (Halsua), Korkea-aho Jarkko, Kuusela Heidi, Laakso Sami, Laitila Miia-Mari, Lassila Janne, Lehtimäki Elisa, Lehto Sanna, Liikala Jussi, Mannila Maria, Mäkelä Eetu, Mäkinen Santtu, Nelimarkka Tuure, Niemi Jaana, Niemi Salla, Nuolikoski Sallamari, Peltokangas Miia Pauliina (Kaustinen), Pokela Samuli, Puhto Joonas, Raitala Veera, Riihiaho Aleksi, Salmela Arttu, Särkinen Janne, Tuomaala Tiia, Uusitupa Niina, Viitala Teemu, Virtala Niina.

Ähtärin lukio
Ala-Mutka Krista, Eerikäinen Eero, Haarala Lilla-Maria, Haikonen Anssi, Hakojärvi Sanna, Halttunen Mira, Harju Enni, Harju Marja-Leena, Heikkilä Carita, Heinämäki Eila, Heinämäki Maaria, Hyvölä Hanna, Isoaho Aleksi, Isokangas Marjut, Jokiaho Ismo, Jykylä Sanna, Kallioniemi Jari, Kiikkala Aura, Kiikkala Meri, Koivula Moona-Kaisa, Koskela Riikka, Kotanen Arttu, Kuoppa Jutta-Kaisa, Kuoppala Ville, Kuusela Ida, Källi Marjukka, Mannismäki Aapo, Martikainen Elena, Matara-aho Erika, Mäenpää Juulia, Mäkelä Heini, Nieminen Monica, Nikkola Jussi, Nokelainen Noora, Palasmaa Tuomas, Peräkoski Minna, Raivio Ville, Rajala Toni, Rannila Jenni, Rinta-aho Juhani, Saarimäki Marjo, Salmenaho Markus, Saloranta Oskari, Siirilä Joosua, Suojaranta Taru, Tiilikainen Tino, Vallin Iisakki, Valtonen Tomi, Vasikkaniemi Emmi, Viitanen Aku, Väätäinen Eeva-Stiina. Aikuislukio: Kivimäki Raija, Lundström Juho, Viita-aho Liisa.
Kaksoistutkinto: Luokkakallio Joonas.

JPnews on liittynyt myös Facebookiin!!  Ota omaksi! Kerro kavereille! Ota kantaa! Kerro ideoita! Risuja ja ruusuja! ym.ym. (klikkaa tästä).
Herranen lounas maaliskuu700x

JÄTÄ KOMMENTTI