Seinäjoen ammattikorkeakoulusta valmistuneita (SeAMK)

0

Onnittelemme 24.5. 2013 valmistuvia, tutkintatodistuksen saaneita seutukuntamme opiskelijoita.

Kulttuuri, Jurva

Muotoilu, muotoilija (AMK):

Kivelä Tapio, Ähtäri

Viitaniemi Hanna, Vimpeli

Liiketoiminta, Seinäjoki

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi:

Lahdensuo Mari, Lapua

Ylikantola Leila, Kauhava

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, tradenomi (ylempi AMK):

Luoma Mari, Alajärvi

Pk-yrittäjyyden koulutusohjelma, tradenomi:

Jokisaari Elina, Lapua

Kokkila Aliisa, Kauhava

Saukko Sinikka, Alajärvi

Liiketoiminta, Kauhajoki

Palvelujen tuottamisen ja johtamisen koulutusohjelma, restonomi (AMK):

Hahtokari Tuija, Lapua

Virtanen Sirpa, Soini

Maa- ja metsätalous, Ilmajoki ja Ähtäri

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma, agrologi (AMK):

Tuunanen Anna, Kauhava

Metsätalouden koulutusohjelma, metsätalousinsinööri (AMK):

Teppo Juho, Alavus

Tekniikka

Auto- ja kuljetustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK):

Tahvanainen Jukka-Pekka, Pihtipudas

Automaatiotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK):

Alaniemi Jyrki, Töysä

Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK):

Mäkipelto Marjo, Ähtäri

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK):

Ala-Knuuttila Marko, Kuortane

Autio Sampo, Alajärvi

Latvala Petri, Lapua

Lindström Mika, Soini

Uurinmäki Timo, Alavus

Övermark Riku, Lapua

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK):

Alanen Joonas, Alajärvi

Hyrkäs Tommi, Ähtäri

Jokela Janne, Alavus

Karjalainen Vilho, Kaustinen

Ketola Ville, Alajärvi

Kotilainen Jere, Kannonkoski

Kuoppala Henna, Ähtäri

Niemelä Olli, Kauhava

Pynttäri Juho, Alavus

Rantala Joni, Alajärvi

Väärämäki Joona, Alajärvi

Ylä-Autio Laura, Lapua

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK):

Haukilehto Tero, Soini

Hietala Mikko, Vimpeli

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma, insinööri (ylempi AMK):

Venesoja Päivi, Lapua

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK):

Kylkisalo Maija, Lapua

Tikkala Minna, Kauhava

Tynjälä Suvi, Lapua

Ylinen Elina, Soini

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (ylempi AMK):

Haapa-Aho Annukka, Kauhava

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma, ylempi ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (yAMK), sairaanhoitaja (yAMK), terveydenhoitaja (yAMK), sosionomi (yAMK):

Kansanaho Jenni, Lappajärvi

Viitanen Pirjo, Kuortane

JÄTÄ KOMMENTTI