Ähtärinjärven Diabetesyhdistys jakoi terveystietoa Soinissa

0
Ruoanlaittoa Soinissa
Ruoanlaittoa Soinissa. (vas.) kokki Jussi Paarvala, Anneli Holma, Ritva Sippola ja osallistujista Tarja Kuhmonen
Viime lauantaina järjesti Ähtärinjärven Diabetesyhdistys infotilaisuuden, jossa jaettiin terveystietoa diabeetikoille ja tietoa yhdistyksestä ja sen toiminnasta.

Tilaisuuteen oli valmistettu myös maistiaisia diabeetikoille ja muillekin terveellisistä ruokavalioista. Yhdistyksen toimintaa esitteli Osuuspankin kerhotiloissa yhdistyksen puheenjohtaja Virpi Kanth ja hallituksen jäsenet Anneli Holma ja Ritva Sippola.

Tilaisuudessa kokkina toimi Jussi Paarvala, joka myös jakoi reseptejään diabeetikoille. Niitä on mahdollisuus saada yhdistykseltä ottamalla yhteyttä. Tilaisuuden maistiaiset oli lahjoittanut Elintarviketukku A. Piipponen Oy.

Syksyllä järjestetää vastaavanlainen tilaisuus Ähtärissä.

JÄTÄ KOMMENTTI