Pm-sisulisämaastoissa kilpaili yli 200 juoksijaa Virroilla

0
P10 palkintojenjako

Jarkko Ruohola/ J-Pnews
Virrat

Virtain  Urhelijoiden lauantaina (14.5) järjestämissä HämSY:n pm-sisulisämaastoissa kilpaili yli 200 juoksijaa. Kisareitit kiersivät urheilukentän lähimaastossa.

Tytöt 9v startissa
Tuloksia T9 Maantiejuoksu
1.Aino Siivonen NokU 4,09
2.Milja Häkli TampPy 4,17
3.Mailis Ijäs KangsKi  4,37
12. Taika Mäkinen VirtU 4,55
24. Jadessa Metsoila VirtU 5,39
29. Janni Viitanen VirtU 6,16
(29) juoksijjaa
Pojat 9v startisssa
P9 Maantiejuoksu
1.Lauri Tarhonen LempKiYU  4,09
2. Urho Hankaniemi YlöjU     4,24
3. Leo Lipponen LempKiYU  4,25
Reino Raski VirtU              4,34
12. Eino Sihvonen   VirtU     4,47
18.Otto Kolu      VirtU            4,59
20. Sauli Raski VirtU             5,08
(29) juoksijaa
T10 Maantiejuoksu
1. Aava Asikainen TampPy  4,16
2. Sofie Vallinoja TampPy   4,21
3. Vilma Juntunen TampPy  4,23
14. Rinna Ahoranta VirtU   5,31
(14) kilpailijaa
P10 Maantiejuoksu
1. Aarni Kärkkäinen IkaalU 4,11
2.Sulo Saarinen ValkHa     4,27
3.Otto Lamberg VirtU          4,31
9. Riku Yläjärvi VirtU         5,08
11. Manu Yläjärvi VirtU      5,15
(12) juoksijaa
T11 Maantiejuoksu
1. Rosanna Lehtonen KangKi 4,01
2. Petra Lehtonen KangKi 4,05
3. Erin Rajala TampPy        4,08
12 Kenza Abdelouhab VirtU 4,51
(17 juoksijaa)
P11 Maantiejuoksu
1.Oskari Hankaniemi YlöjU 3,58
2.Juho Seppälä HämeenlTa 4,01
3. Samra Pohjonen IkaalU 4,04
14. Lauri Peltonen VirtU    5,18
15. Jaakko Peltonen VirtU 5,28
(15) juoksijaa
P12 Maantiejuoksu
1. Linus Kärkkäinen IkaalU 7,09
2. Juhani Honkajuuri HämeenlTa 7,28
3. Samu Teuho IkaalU   7,34
(14 ) juoksijaa
T12 Maantiejuoksu
1. Iina Saranpää NokU 7,34
2. Maija Häkli TampPy 7,49
3. Vendi Lehtimäki ForssSa 7,59
14. Iina Ahoranta VirtU  9,25
(14) juoksijaa
P13 Maantiejuoksu
1. Väinö Viljanen OrivPo 7,15
2. Topias Hämäläinen VehmU 7,20
3. Joaguin Amezaga Gutierrez IkaalU 8,01
5. Roope Kolu VirtU 8,37
(7) juoksijaa
T13 Maantiejuoksu
1. Moonika Riihimäki TampPy 7,15
2. Nelli Karevaara VehmU 7,20
3. Fiona Giraut TampPy 8,11
8. Lumi Vile´n VirtU   9,46
9. Sanni Peltonen VirtU 11,13
10. Emmi Ihainen VirtU 12,15
(10) juoksijaa
T14 Maantiejuoksu
1. Helmi Haverinen ValkHa 7,58
2. Teea Rajala TampPy 8,00
3. Siiri Tarkka YlöjU 8,01
(14) juoksijaa
P14 Maantiejuoksu
1. Jalmari Koskinen TampPy 9,58
2. Oskari Savolainen IkaalU 10,11
3. Eliel Kärkkäinen IkaalU 10,24
(7) juoksijaa
T15 Maantiejuoksu
1. Vilja Hujanen ViialVa 7,27
2. Iiris Ijäs KangKi   7,28
3. Helmi Koskela IkaalU 7,46
(10) juoksijaa
P15 Maantiejuoksu
1. Marius Riihimäki TampPy 9,52
2. Rasmus Vankka UrjU 10,03
3. Arttu Viljanen ToijVau 10,19
(4) juoksijaa
Joukkuekilpailu
T9  1. Tampeeren Pyrintö1 11
6. Virtain Urheilijat 59
P 9 1. Lempäälän Kisa 15
5. Virtain Urheilijat 37
T10
1. Tampereen Pyrintö1  6
P10 1. Tampereen  18
3. Virtain Urheilijat 23
T11 1. Hämeenlinnan Tarmo 21
P11 1. Ikaalisten Urheilijat 19
3. Virtain Urheilijat 40
T12 1. Tampereen Pyrintö1 11
P12 1. Tampereen Pyrintö1 16
T13 1. Tampereen Pyrintö1 8
3. Virtain Urheilijat 27
T14 1. Tampereen Pyrintö1 18
P 14 1. Tampeeren Pyrintö1  10
T 15 1. Urjalan Urheilijat 20 -jr

 

vanhat kuorma-autot tukim

JÄTÄ KOMMENTTI