TULOKSET | Pohjois-Hämeen Urheiluautoilijoiden – Kinkku JM 2023 ajoista

0
Jokamiesluokan autourheilutapahtumissa on iloinen meininki. Runsaasti nähtävää, yritystä, kamppailuja ja vauhdikkaan lennokkaita tilanteita (J-Pnews/arkistokuva)

Jarkko Ruohola/ J-Pnews

Perinteiset ”Jokkis” kisat ajettiin Virtain Jäähdyspohjan radalla 28.-29.10.2023.

Tulokset:

Lauantai:

Lähtö n:o 13 / Naiset / A-Finaali /
Rata Nro Kuljettaja Seura Auto Sijoitus+liput

1 12 Hanna Yrjölä LahUA Eräpolku Racing Ford 1
2 81 Marianne Grönroos PunMK/UA Pellonsyrjä volvo 5 K
3 2 Linda Mansikkamäki ÄetUA Kuljetus JT Opel 3
4 59 Tuuli-Joanna Rusila ÄhtUA Koskimaa Racing Opel 4 K
5 9 Nea Kaukola RauUA Kirwelä Racing Volvo 6 K
6 117 Riikka Holma KokeUA Milja power Pösö 2
9 kesk., 81 kesk., 59 kesk., (mc3)

Lähtö n:o 16 / Nuoret / A-Finaali /
Rata Nro Kuljettaja Seura Auto Sijoitus+liput

1 165 Santtu Timperi VihUA Valonnopeudella Ford 1
2 110 Jonni Rautiainen KarstUA Ford 5
3 108 Joonatan Ylilammi KarUA/MK Santaturbo 6 K
4 71 Lauri Saarinen KarstUA Saarisen Auto Ford 3
5 78 Jarno Salminen VaToSUA VMK Volvo 2
6 8 Vili Kukkonen V-SUA Fixus Rauma Honda 4
108 kesk., (mc3)

Lähtö n:o 54 / Etuveto/Kardaani / A-Finaali /
Rata Nro Kuljettaja Seura Auto Sijoitus+liput

1 108 Jaakko Santahuhta HoMK/UA HW Oy Lloyd 2
2 84 Niko Kanervala JaMoKe/UA Sihhi Power volvo 5 N
3 117 Toni Ketomäki KokeUA Fiksus Rauma Pösö 1
4 81 Kimmo Lampinen PunMK/UA Pellonsyrjä Volvo 4
5 119 Jussi Saarni SatUA Monipalvelu J.S volovo 6 N
6 42 Teppo Puttonen VesUA Timantti Team Micra 3 MV
119 nurin, 84 nurin, 42 MV-Peräänajo, (mc3)

Lähtö n:o 52 / Tuuppari / A-Finaali /
Rata Nro Kuljettaja Seura Auto Sijoitus+liput

1 125 Topi Ojajärvi JaMoKe/UA Kuljetukset Hirsimäki fiat 5 K
2 51 Ville Törmä ÄetUA Heleniuksen Auto Fiat 3
3 10 Pauli Laakso AL-Härmä MissäVikaCast Fiat 6 K
4 123 Lauri Kallanto KUA TMK Machinery Fiat 4
5 79 Rolle Ikäheimonen Päij-HUA SUPAK VW 1
6 48 Miska Aaltonen LopUA Punaportti VW 2
10 kesk., 125 kesk., (mc3)

Sunnuntai:

Lähtö n:o 44 / Yleinen / A-Finaali /
Rata Nro Kuljettaja Seura Auto Sijoitus+liput

1 80 Janne Koivisto P-HUA Komk oy escort 4
2 79 Rolle Ikäheimonen Päij-HUA SUPAK VW 2
3 31 Sami Alitalo IKA-UA K-Rauta Ylöjärvi vw 5
4 42 Teppo Puttonen VesUA Timantti Team Micra 3
5 125 Topi Ojajärvi JaMoKe/UA Kuljetukset Hirsimäki fiat 1 MV
6 108 Jonne Iltanen HoMK/UA HW Oy Lloyd 6
125 MV-Peräänajo, (mc3)

Lähtö n:o 33 / Naiset / A-Finaali /
Rata Nro Kuljettaja Seura Auto Sijoitus+liput

1 33 Essi Korpela ÄetUA AKMET Fiat 4
2 155 Vivian Pasuri OrSUA EemilAlissa VW 2
3 12 Hanna Yrjölä LahUA Eräpolku Racing Ford 3
4 60 Suvi Perätalo KangUA SKT.fi FIAT 1
5 81 Vanessa Mäkelä ÄetUA Kimblen Volvo 6 K
6 40 Mia Yrjölä LahUA Eräpolku Racing Maha Völvö 5
81 kesk., (mc3)

Lähtö n:o 32 / Nuoret / A-Finaali /
Rata Nro Kuljettaja Seura Auto Sijoitus+liput

1 165 Santtu Timperi VihUA Valonnopeudella Ford 3
2 79 Riku Suutarinen AL-Härmä Supak vw 6
3 94 Antti Nukala AL-Härmä Kuljetus Nukala Fiat 4
4 158 Elias Komonen TerUA Tuulennopea Citroën 2
5 108 Joonatan Ylilammi KarUA/MK Santaturbo 5 MV
6 125 Perttu Kangasniemi JaMoKe/UA Topin laina fiat 1
108 MV-Peräänajo, (mc3)

Lähtö n:o 19 / Pappa / A-Finaali /
Rata Nro Kuljettaja Seura Auto Sijoitus+liput

1 32 Jari Perälä AL-Härmä VW 3
2 125 Pasi Ojajärvi JaMoKe/UA Arvoises Oy Fiat 4
3 65 Marko Salminen LuPäSUA Vmk vw 5
4 48 Mika Aaltonen LopUA Punaportti VW 6
5 155 Marko Kettumäki OrSUA Retu Racing vw 2
6 111 Jukka Helenius TamUA Ala-Villilä Oy Kupla 1
(mc3)

-jr


 

 

Monologi PUUHISSA

JÄTÄ KOMMENTTI