Soinin yhtenäiskoulun oppilaat hiihtivät kilpaa vapaalla tyylillä

0

Soinin yhtenäiskoulun hiihtokisat 11.3.2022 vapaalla tyylillä. 1-2 lk hiihtivät koulun ympäristössä, muut kuntoradalla. Kisassa 142 osallistujaa!

Tulokset:

Tytöt 1.lk:
1. Oona Peura 5.47
2. Amanda Mäki 6.26
3. Eevi Vähäsoini 6.52
4. Priitta Keisala 7.27
5. Oona Virtala 7.52
6. Matilda Leppänen 7.54
7. Viola Väliaho 8.05
8. Saimi Vuorenmaa 8.48
9. Minka Korkeakangas 9.16
10. Anni Virtala 9.38
11. Mirella Mustonen 9.43
12. Krista-Maria Panula 10.08


Pojat 1.lk:
1. Robert Ojala 4.48
2. Valde Rannanjärvi 5.53
3. Miska Ruuhilehto 5.57
4. Ruuben Keisala 6.21
5. Iisak Hirsimäki 6.44
6. Niilo Keskitalo 6.55
7. Aksu Vähäsoini 6.56
8. Jiri Ojala 7.14
9. Justus Saarinen 7.26
10. Otso Hankilanoja 7.27
11. Niilo Peura 8.02
12. Antti Palomäki 8.03
13. Arttu Sillanpää 8.14
14. Paavo Peura 9.33
15. Aati Manninen 9.47
16. Jami Keskitalo 10.31
17. Onni Ojala 10.41
18. Jasper Keisala 13.08


Tytöt 2.lk:
1. Tiiu Liikala 4.41
2. Heline Laitila 6.04
3. Roosa Valkeinen 6.28
4. Helmi Saarimaa 6.33
5. Aava Laasasenaho 6.34
6. Aino-Maria Aho 10.59


Pojat 2.lk:
1. Artturi Mäki 4.17
2. Eero Hautamäki 5.24
3. Oskari Lehtomäki 5.29
4. Henri Panula 5.56
5. Sebastian Puumala 5.57
6. Onni Honkola 6.15
7. Aatu Ahopelto 6.19
8. Niilo Rinne 6.27
9. Niko Lampinen 6.35
10. Oskari Leppälä 6.39
11. Aukusti Leppälä 6.59
12. Eero Korpela 7.35
13. Asseri Ahopelto 7.37
14. Eino Raitanen 7.47
15. Penuel Sorvali 8.02
16. Kasper Levander 8.04


Tytöt 3.lk 1,1 km:
1. Elisabet Kivikangas 4.36
2. Lumilia Kotanen 5.10
3. Iida Kaltiaisenaho 5.22
4. Aino Latvala 5.29
5. Sanni Korpela 5.57
6. Iina Leppänen 6.04
7. Ronja Valkealahti 6.18
8. Helga Hankilanoja 7.05
9. Tessa Peippola 7.15

Pojat 3.lk 1,1km:
1. Noel Korpela 4.06
2. Joel Hovila 4.09
3. Joona Ojala 4.48
4. Tobias Koivisto 5.37
5. Veijo-Pekka Aho 6.05
6. Erkki Saarimaa 6.07
7. Mikael Mustonen 7.10
8. Oiva Raitanen 7.18
9. Miska Leppänen 7.23
10. Roni Laasasenaho 7.42
11. Silvo Saari 8.00


Tytöt 4.lk 1,1 km:
1. Martta Hautamäki 4.14
2. Lilli Leppälä 5.11
3. Anniina Löytömäki 5.32
4. Janette Keskitalo 5.39
5. Josefiina Saarinen 5.59
6. Selma Huvila 6.12
7. Amanda Alatalo 6.16
8. Elina Virtala 6.59
9. Siiri Vuorenmaa 7.08
10. Lotta Lindström 7.16
11. Mette Tohni 7.28
12. Aino Saraste 8.27


Pojat 4.lk 1,1km:
1. Niklas Mäki 3.39
2. Peeti Peura 3.42
3. Titus Liikala 4.00
4. Eemeli Laukkola 4.11
5. Samu Ruuhilehto 4.21
6. Viljami Valkeinen 4.41
7. Heikki Laitila 5.01
8. Misa-Axel Majalahti 5.44
9. Roni Levander 6.05
10. Ali Vähäsoini 6.42
11. Jerry Keisala 7.48


Tytöt 5.lk 1,4km:
1. Jatta Ojala 5.03
2. Emilia Laukkola 6.58
3. Justiina Saarinen 8.44
4. Kaisa Kulmala 8.49


Pojat 5.lk 1,4km:
1. Joona Leppänen 5.21
2. Nooa Keisala 6.51
3. Pyry Laasasenaho 7.35
4. Oliver Silvonen 7.38
5. Elias Lamminpää 7.55
6. Jaakko Vuorenmaa 9.09
7. Mikko Latvala 16.43


Tytöt 6.lk 1,4km:
1. Pihla Peura 4.25
2. Sara Ojala 5.16
3. Lilja Viirumäki 5.39
4. Mira-Adessa Majalahti 7.24
5. Kerttu Hautamäki 8.31
6. Ellinoora Järvelä 9.00
7. Emmiina Alatalo 9.37


Pojat 6.lk 1,4km:
1. Chantte Katajamäki 4.10
2. Johan Ojala 4.38
3. Urho Saarimaa 5.39
4. Eetu Koivisto 5.39
5. Joel Aho 7.00
6. Johannes Pölkki 7.42
7. Jone Vähäsoini 11.23
8. Lenni Kuula 12.44

Pojat 7.-9.lk 1,4km:
1. Chaska Katajamäki 9 3.58
2. Jimi Lampinen 7 4.20
3. Joel Kärki 8 4.42
4. Jimi Mattinen 8 5.15
5. Sakari Sammalisto 8 5.36
6. Kristian Ojala 7 5.51
7. Valtteri Alatalo 8 6.03
8. Kimi Piipponen 9 6.17
9. Konsta Leppälä 7 6.26
10. Seemi Saarimaa 7 6.32
11. Juuso Väliaho 9 6.45
12. Ville-Veikko Lammi 9 6.49
13. Nuutti Myllymäki 7 7.18
14. Vertti Hakomäki 7 7.45
15. Kaapo Kriikkula 9 8.48
16. Hjalmar Sorvali 8 9.00
17. Antti Vuorenmaa 7 9.03
18. Markus Osala 8 9.23


Tytöt 7.-9.lk 1,4km:
1. Joanna Ojala 4.16
2. Sini Sammalisto 4.59
3. Ronja Puskala 7.24


Korona-kartta 700x

JÄTÄ KOMMENTTI