Leena Kurikka jatkaa E-P:n Perusnaisten johdossa

0

Leena Kurikka jatkaa Etelä-Pohjanmaan Perusnaiset ry:n puheenjohtajana  ensi vuonna. Asiasta päätettiin yksimielisesti Etelä-Pohjanmaan  Perusnaiset ry:n sääntömääräisessä syyskokouksessa Kuortaneella.

Kokousväki valitsi yhdistyksen hallitukseen Merja Ujasen Ylistarosta,
Seija Salmen Ilmajoelta ja Erja Gaddin Ähtäristä.
Leena Kurikka edustaa yhdistystä myös piirihallituksen kokouksissa.

Seinäjokelaianen Kurikka jatkaa myös Perussuomalaiset Naiset ry:n  hallituksessa kaudella 2023-2024 ja edustaa Etelä-Pohjanmaan  Perusnaiset ry:tä. Hänen varajäsenekseen valittiin Erja Gadd  Ähtäristä.
Valinnat tehtiin Perussuomalaiset Naiset ry:n  sääntömääräisessä syyskokouksessa Jyväskylässä.
Yhdistyksen puheenjohtajaksi valittiin kansanedustaja Ritva ”Kike”
Elomaa. Elomaa on johtanut yhdistystä pitkään.

Digi-terveysasema Kuusiolinna 700x

JÄTÄ KOMMENTTI